Skip to content

77 W 34th StBayonne, NJ 07002

Built 1915

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 12, 2005

Property Information

Block130
Lot14
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2.5S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,548
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$181,500
54%
Improvement Value:$154,200
46%
Total Assessment$335,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,386+4.2%
2024$9,007+2.7%
2023$8,768+1.8%
2022$8,614-11.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1915