Skip to content

888 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1925

Last Sale Date
Sep 18, 2023

Property Information

Block130
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2.5S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,525
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$205,500
100%
Improvement Value:$1,000
0%
Total Assessment$206,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,774-16.9%
2024$6,946+2.7%
2023$6,762+1.8%
2022$6,643-27.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1925