Skip to content

1070 Jf Kennedy Blvd(Unit C0403)Bayonne, NJ 07002

Built 1971

Last Sale Price
$275,000
Last Sale Date
May 7, 2021

Property Information

Block79
Lot3
QualifierC0403
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description8S-BF-26U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,140
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$124,800
47%
Improvement Value:$140,200
53%
Total Assessment$265,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,159-2.6%
2024$7,351-12.3%
2023$8,385+1.8%
2022$8,233+12.0%
Property History

Property Sale

Sale
$275,000

From:

To:

Sq Ft1,140DeedBook 9567, Page 816NU CodeEstate / executor (10)Recorded5/28/2021

Property Sale

Sale
$170,000
DeedBook 6097, Page 29

Property Built

Built

Year Built: 1971