Skip to content

178 W 32nd StBayonne, NJ 07002

Built 1968

Last Sale Price
$194,000
Last Sale Date
Jan 11, 1996

Property Information

Block149
Lot27
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-FD-1U-H-GB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,268
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$184,200
36%
Improvement Value:$330,400
64%
Total Assessment$514,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,388+4.2%
2024$13,807+2.7%
2023$13,441+1.8%
2022$13,205-18.4%
Property History

Property Sale

Sale
$194,000
DeedBook 4955, Page 337

Property Built

Built

Year Built: 1968