Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
16-18 W 32nd StBayonne, NJ 07002
Commercial
Vacant
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 28, 2012
Property Information
Block153
Lot23
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description1S-CB-C-NH
Assessment
Land Value:$311,900
51%
Improvement Value:$302,900
49%
Total Assessment$614,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $17,190 | +4.2% |
| 2024 | $16,495 | +2.7% |
| 2023 | $16,059 | +1.8% |
| 2022 | $15,776 | -16.8% |
Property History
No events match the selected filters.