Skip to content

755-757 Jf Kennedy Blvd(Unit C0101)Bayonne, NJ 07002

Built 1988

Last Sale Price
$390,000
Last Sale Date
Apr 27, 2023

Property Information

Block156
Lot17
QualifierC0101
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description3S-B-CONDO-6U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,165
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$126,000
40%
Improvement Value:$187,200
60%
Total Assessment$313,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,757-0.6%
2024$8,811+2.7%
2023$8,578+1.8%
2022$8,427+11.3%
Property History

Property Sale

Sale
$390,000

From:

To:

Sq Ft1,165DeedBook 9746, Page 921Recorded5/12/2023

Property Built

Built

Year Built: 1988