Skip to content

738 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 28, 2023

Property Information

Block166
Lot16
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,880
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$204,000
38%
Improvement Value:$329,000
62%
Total Assessment$533,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,903+4.2%
2024$14,300+2.7%
2023$13,922+1.8%
2022$13,677-10.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975