Skip to content

93 W 28th StBayonne, NJ 07002

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 16, 2013

Property Information

Block166
Lot3
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-HGB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,886
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$187,500
36%
Improvement Value:$331,100
64%
Total Assessment$518,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,500+4.2%
2024$13,914+2.7%
2023$13,546+1.8%
2022$13,307-6.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975