Skip to content

736 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 11, 2017

Property Information

Block166
Lot17
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-3U-H-GB
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,928
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$187,500
30%
Improvement Value:$437,100
70%
Total Assessment$624,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,464+4.2%
2024$16,758+2.7%
2023$16,315+1.8%
2022$16,027+4.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975