Skip to content

33 W 26th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 28, 2023

Property Information

Block178
Lot7
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,195
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$190,400
49%
Improvement Value:$196,100
51%
Total Assessment$386,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,807+4.2%
2024$10,370+2.7%
2023$10,095+1.8%
2022$9,918-6.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 5120, Page 138

Property Built

Built

Year Built: 1920