Skip to content

37 W 26th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 18, 2013

Property Information

Block178
Lot5
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-F-D-1U-H-G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,016
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$190,400
58%
Improvement Value:$135,900
42%
Total Assessment$326,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,123+4.2%
2024$8,755+2.7%
2023$8,523+1.8%
2022$8,373-4.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920