Skip to content

361 Avenue EBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 17, 2014

Property Information

Block179
Lot23
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,968
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$175,000
47%
Improvement Value:$196,200
53%
Total Assessment$371,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,379+4.2%
2024$9,959+5.4%
2023$9,446+1.8%
2022$9,275-4.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920