Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
121-123 W 25th StBayonne, NJ 07002
Apartment
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 19, 2001
Property Information
Block181
Lot11
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description2S-F-D-8U-NH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$461,100
67%
Improvement Value:$227,100
33%
Total Assessment$688,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $19,242 | +8.1% |
| 2024 | $17,794 | +2.7% |
| 2023 | $17,323 | +1.8% |
| 2022 | $17,018 | -1.4% |
Property History
No events match the selected filters.