Skip to content

129 W 25th StBayonne, NJ 07002

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 12, 2019

Property Information

Block181
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,500
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$192,200
42%
Improvement Value:$263,000
58%
Total Assessment$455,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,727+4.2%
2024$12,213+2.7%
2023$11,890+1.8%
2022$11,680-13.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968