Skip to content

647-653 Jf Kennedy Blvd(Unit C0402)Bayonne, NJ 07002

Built 1985

Last Sale Price
$190,000
Last Sale Date
Nov 29, 2016

Property Information

Block181
Lot12
QualifierC0402
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-B-22U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage895
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$92,400
44%
Improvement Value:$115,900
56%
Total Assessment$208,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,824+4.2%
2024$5,589+2.7%
2023$5,441+1.8%
2022$5,345-8.0%
Property History

Property Sale

Sale
$190,000
DeedBook 9163, Page 724

Property Built

Built

Year Built: 1985