Skip to content

604 Avenue A(Unit C0103)Bayonne, NJ 07002

Built 2009

Last Sale Price
$338,000
Last Sale Date
Dec 30, 2010

Property Information

Block181
Lot38
QualifierC0103
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description3S-FCONDO-6U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,510
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,200
36%
Improvement Value:$215,400
64%
Total Assessment$335,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,383+4.2%
2024$9,004+2.7%
2023$8,766+1.8%
2022$8,612-2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$338,000
DeedBook 8775, Page 170

Property Built

Built

Year Built: 2009