Skip to content

323 Avenue EBayonne, NJ 07002

Last Sale Date
May 23, 2024

Property Information

Block184
Lot13
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-F-D-2U-H-O
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$179,500
35%
Improvement Value:$333,600
65%
Total Assessment$513,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,346+4.2%
2024$13,766+2.7%
2023$13,402+1.8%
2022$13,166-20.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0