Skip to content

200 Park Road(Unit C0401)Bayonne, NJ 07002

Built 1989

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 1, 2008

Property Information

Block186
Lot30
QualifierC0401
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-B-32U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,036
Acreage0.66

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$104,200
41%
Improvement Value:$150,300
59%
Total Assessment$254,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,116+4.2%
2024$6,828+2.7%
2023$6,648+1.8%
2022$6,530-25.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1989