Skip to content

200 Park Road(Unit C0406)Bayonne, NJ 07002

Built 1989

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 11, 2018

Property Information

Block186
Lot30
QualifierC0406
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-B-32U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage964
Acreage0.66

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$104,200
43%
Improvement Value:$138,400
57%
Total Assessment$242,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,783+4.2%
2024$6,509+2.7%
2023$6,337+1.8%
2022$6,225-36.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$205,000
DeedBook 8972, Page 678

Property Built

Built

Year Built: 1989