Skip to content

549 Avenue ABayonne, NJ 07002

Other Exempt

Last Sale Price
$45,000,000
Last Sale Date
May 22, 2020

Property Information

Block192
Lot27
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
DescriptionPAVING
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,079,200
98%
Improvement Value:$17,300
2%
Total Assessment$1,096,500

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

Property Sale

SaleMulti
$45,000,000
DeedBook 9502, Page 347Recorded8/20/2020

Also conveyed in this deed

1 parcel