Property Sale
Sale
$315,000
From:
To:
Sq Ft3,136DeedBook 8947, Page 269NU CodeAffiliated entity (3)Recorded12/10/2013
From:
To:
Year Built: 1920
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $17,346 | +4.2% |
| 2024 | $16,645 | +2.7% |
| 2023 | $16,205 | +1.8% |
| 2022 | $15,919 | +20.7% |
From:
To:
Year Built: 1920
16 W 17th St
Residential
20-22 W 27th St
Residential
124 W 19th St
Residential
730 Avenue A
Residential
127 W 13th St
Residential