Skip to content

9 Country Village CtBayonne, NJ 07002

Built 1970

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block236
Lot20
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-3U-H-GB
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,592
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$196,400
36%
Improvement Value:$344,000
64%
Total Assessment$540,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,110+4.2%
2024$14,499+2.7%
2023$14,115+1.8%
2022$13,867-4.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1970