Skip to content

364 BroadwayBayonne, NJ 07002

Church/Charitable

Last Sale Price
$320,000
Last Sale Date
Nov 15, 2004

Property Information

Block241
Lot16
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-F-C-1U-NH

Assessment

Land Value:$250,000
52%
Improvement Value:$227,500
48%
Total Assessment$477,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2007$2,074-64.4%
2006$5,822+5.7%
2005$5,509+7.9%
2004$5,107+0.2%
Property History

Property Sale

Sale
$320,000
DeedBook 7420, Page 336

Property Sale

Sale
$320,000

From:

To:

DeedBook 7420, Page 336NU CodeCharitable / religious (17)Recorded12/15/2004

Property Sale

Sale
$220,000

From:

To:

DeedBook 7097, Page 130Recorded7/29/2003

Property Sale

Sale
$85,000
DeedBook 5130, Page 262