Skip to content

357 Avenue CBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Apr 11, 2007

Property Information

Block245
Lot20
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-3U-HG
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage1,826
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$202,300
40%
Improvement Value:$303,700
60%
Total Assessment$506,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,148+4.2%
2024$13,576+2.7%
2023$13,217+1.8%
2022$12,984+1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920