Skip to content

1225 Jf Kennedy Blvd(Unit C0301)Bayonne, NJ 07002

Built 1960

Last Sale Price
$275,000
Last Sale Date
Aug 23, 2007

Property Information

Block24
Lot1
QualifierC0301
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description13S-B-144U-COND
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage800
Acreage2.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$117,600
56%
Improvement Value:$92,200
44%
Total Assessment$209,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,866+4.2%
2024$5,629+2.7%
2023$5,480-1.1%
2022$5,543+57.8%
Property History

Property Sale

Sale
$275,000
DeedBook 8326, Page 31

Property Built

Built

Year Built: 1960