Skip to content

1225 Jf Kennedy Blvd(Unit C0908)Bayonne, NJ 07002

Built 1960

Owner
---
Last Sale Price
$205,000
Last Sale Date
Feb 11, 2026

Property Information

Block24
Lot1
QualifierC0908
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description13S-B-144U-COND
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage525
Acreage2.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$76,600
52%
Improvement Value:$70,700
48%
Total Assessment$147,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,119+4.2%
2024$3,952+2.7%
2023$3,847-0.9%
2022$3,882+66.6%
Property History

Property Sale

Sale
$205,000
Sq Ft525DeedBook 9966, Page 906Recorded2/26/2026

Property Sale

Sale
$184,000

From:

To:

Sq Ft525DeedBook 9768, Page 195Recorded9/1/2023

Property Sale

Sale
$135,100
DeedBook 7706, Page 260

Property Built

Built

Year Built: 1960