Skip to content

1225 Jf Kennedy Blvd(Unit C1209)Bayonne, NJ 07002

Built 1960

Owner
---
Last Sale Price
$215,000
Last Sale Date
Jul 24, 2025

Property Information

Block24
Lot1
QualifierC1209
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description13S-B-144U-COND
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage525
Acreage2.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$76,600
61%
Improvement Value:$48,900
39%
Total Assessment$125,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,406-6.2%
2024$3,630+2.7%
2023$3,534-1.1%
2022$3,574+53.4%
Property History

Property Sale

Sale
$215,000
Sq Ft525DeedBook 9916, Page 601Recorded7/30/2025

Property Sale

Sale
$185,000

From:

To:

Sq Ft525DeedBook 9767, Page 257Recorded8/25/2023

Property Built

Built

Year Built: 1960