Skip to content

334 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1955

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Jul 6, 2006

Property Information

Block271
Lot20
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-F-D-1U-H-G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,460
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$138,400
41%
Improvement Value:$202,300
59%
Total Assessment$340,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,526+4.2%
2024$9,141+2.7%
2023$8,899+1.8%
2022$8,742-19.6%
Property History

Property Sale

Sale
$300,000

From:

To:

Sq Ft1,460DeedBook 7968, Page 105Recorded8/8/2006

Property Built

Built

Year Built: 1955