Skip to content

330-332 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Commercial

Last Sale Price
$390,000
Last Sale Date
Oct 1, 1998

Property Information

Block271
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description3S-B-C-10U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$181,000
16%
Improvement Value:$979,000
84%
Total Assessment$1,160,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$32,434+4.2%
2024$31,123-3.8%
2023$32,347+1.8%
2022$31,777+5.7%
Property History

Property Sale

Sale
$390,000
DeedBook 5350, Page 38