Skip to content

4 E 10th StBayonne, NJ 07002

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 2, 2007

Property Information

Block278
Lot13
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,700
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$148,500
42%
Improvement Value:$209,200
58%
Total Assessment$357,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,001+4.2%
2024$9,597+2.7%
2023$9,343+1.8%
2022$9,179-11.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962