Skip to content

9 Schuyler Place WestBayonne, NJ 07002

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 4, 2013

Property Information

Block292
Lot7
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-3U-HGB
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,580
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$185,400
34%
Improvement Value:$365,400
66%
Total Assessment$550,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,400+4.2%
2024$14,778+2.7%
2023$14,387+1.8%
2022$14,134-4.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979