Skip to content

4 North LaneBayonne, NJ 07002

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 9, 2009

Property Information

Block294
Lot5
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-2U-H-GB
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,616
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$192,500
34%
Improvement Value:$379,900
66%
Total Assessment$572,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,004+4.2%
2024$15,357+2.7%
2023$14,951+1.8%
2022$14,688+4.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$313,000
DeedBook 5939, Page 116

Property Built

Built

Year Built: 1979