Skip to content

2 North LaneBayonne, NJ 07002

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 28, 2011

Property Information

Block294
Lot4
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-3U-HGB
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,616
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$194,000
36%
Improvement Value:$344,600
64%
Total Assessment$538,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,059+4.2%
2024$14,451+2.7%
2023$14,068+1.8%
2022$13,820-5.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979