Skip to content

134 North StBayonne, NJ 07002

Built 1979

Last Sale Price
$860,000
Last Sale Date
Apr 17, 2025

Property Information

Block299
Lot9
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-3U-HGB
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,489
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$176,100
34%
Improvement Value:$348,700
66%
Total Assessment$524,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,673+4.2%
2024$14,080+2.7%
2023$13,708+1.8%
2022$13,466-1.1%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$860,000

From:

To:

Sq Ft2,489DeedBook 9897, Page 240Recorded5/1/2025

Property Sale

Sale
$310,000

From:

To:

DeedBook 6056, Page 295Recorded10/3/2002

Property Built

Built

Year Built: 1979