Skip to content

24 Oak StBayonne, NJ 07002

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 8, 2022

Property Information

Block308
Lot30
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,736
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$168,600
34%
Improvement Value:$324,000
66%
Total Assessment$492,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,773+4.2%
2024$13,216+4.8%
2023$12,617+1.8%
2022$12,390-14.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967