Skip to content

45 Isabella AveBayonne, NJ 07002

Built 1970

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block309
Lot12
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,323
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$183,500
38%
Improvement Value:$299,400
62%
Total Assessment$482,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,252+4.3%
2024$12,706+2.8%
2023$12,363+1.8%
2022$12,141-3.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1970