Skip to content

82 Oak StBayonne, NJ 07002

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 21, 2024

Property Information

Block309
Lot34
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-ATT-3U-HGB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,940
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$173,900
35%
Improvement Value:$320,400
65%
Total Assessment$494,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,821+4.2%
2024$13,262+1.5%
2023$13,063+1.8%
2022$12,833+24.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1986