Skip to content

64 W 6th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Nov 7, 2007

Property Information

Block317
Lot26
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-B-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,334
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$198,900
42%
Improvement Value:$278,300
58%
Total Assessment$477,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,343+4.2%
2024$12,803+2.7%
2023$12,464+1.8%
2022$12,245-0.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$200,000

From:

To:

Sq Ft2,334DeedBook 8391, Page 43Recorded12/6/2007

Property Built

Built

Year Built: 1920