Skip to content

23 W 6th StBayonne, NJ 07002

Built 1956

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 9, 2002

Property Information

Block318
Lot3
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage990
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$182,000
56%
Improvement Value:$142,400
44%
Total Assessment$324,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,070+4.2%
2024$8,704+2.7%
2023$8,473+1.8%
2022$8,324-13.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1956