Skip to content

102 Avenue ABayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Sep 25, 2024

Property Information

Block334
Lot23
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,493
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$117,500
33%
Improvement Value:$238,000
67%
Total Assessment$355,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,940+10.8%
2024$8,975+2.7%
2023$8,737+1.8%
2022$8,583+25.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920