Skip to content

121 W 4th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Jan 3, 2013

Property Information

Block336
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,172
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$167,500
44%
Improvement Value:$213,700
56%
Total Assessment$381,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,658+4.2%
2024$10,228+2.7%
2023$9,957+1.8%
2022$9,782-4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$225,000

From:

To:

Sq Ft2,172DeedBook 8889, Page 368Recorded1/14/2013

Property Built

Built

Year Built: 1920