Skip to content

51 W 4th StgBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block339
Lot17
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,946
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$177,500
40%
Improvement Value:$264,400
60%
Total Assessment$441,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,106+4.3%
2024$11,606+2.8%
2023$11,292+1.8%
2022$11,089+4.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920