Skip to content

151 Avenue C(Unit C0304)Bayonne, NJ 07002

Built 2010

Last Sale Price
$345,000
Last Sale Date
Jun 29, 2010

Property Information

Block339
Lot24
QualifierC0304
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description3S-F-12U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,130
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,100
39%
Improvement Value:$188,800
61%
Total Assessment$308,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,387+4.3%
2024$8,038+2.8%
2023$7,818+1.9%
2022$7,676-6.7%
Property History

Property Sale

Sale
$345,000
DeedBook 8742, Page 290

Property Built

Built

Year Built: 2010