Skip to content

27 Latourette PlBayonne, NJ 07002

Built 1960

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Sep 25, 2023

Property Information

Block340
Lot18
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1.5S-F-D1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,592
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$184,600
45%
Improvement Value:$227,100
55%
Total Assessment$411,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,511+4.2%
2024$11,046+2.7%
2023$10,754+1.8%
2022$10,564-14.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$324,000

From:

To:

Sq Ft1,020DeedBook 8956, Page 948Recorded2/11/2014

Property Built

Built

Year Built: 1960