Skip to content

109 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1968

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block345
Lot16
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-3U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,557
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,900
26%
Improvement Value:$340,700
74%
Total Assessment$461,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,906+4.2%
2024$12,385+2.7%
2023$12,057+1.8%
2022$11,845+11.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1968