Skip to content

81 Zabriskie AveBayonne, NJ 07002

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 13, 2023

Property Information

Block352
Lot21
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,184
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$140,200
55%
Improvement Value:$112,500
45%
Total Assessment$252,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,815+4.4%
2024$6,530+2.8%
2023$6,351+1.9%
2022$6,234+18.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950