Skip to content

92-94 Zabriskie AveBayonne, NJ 07002

Built 1950
Other Exempt

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Dec 29, 2014

Property Information

Block353
Lot3
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1S-CB-D-1U-H-G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage944
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$213,200
49%
Improvement Value:$221,900
51%
Total Assessment$435,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2015$10,803+3.2%
2014$10,464+4.0%
2013$10,065+9.2%
2012$9,220+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950