Skip to content

100 Zabriskie AveBayonne, NJ 07002

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 7, 2004

Property Information

Block353
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description1.5S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,111
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$207,500
49%
Improvement Value:$212,400
51%
Total Assessment$419,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,740+4.2%
2024$11,266+2.7%
2023$10,968+1.8%
2022$10,775-9.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950