Skip to content

2 Story CtBayonne, NJ 07002

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 26, 2012

Property Information

Block355
Lot22
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-HG
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,232
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$173,000
44%
Improvement Value:$221,500
56%
Total Assessment$394,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,780+4.3%
2024$10,334+2.8%
2023$10,054+1.8%
2022$9,873-11.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1910