Skip to content

114-116 W 3rd StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 27, 1999

Property Information

Block365
Lot26
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2BLDGS:4U TOTAL
Dwellings4
Zoning---
Sq Footage3,510
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$196,700
34%
Improvement Value:$381,900
66%
Total Assessment$578,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,178+4.2%
2024$15,524+2.7%
2023$15,113+1.8%
2022$14,847+15.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920